top of page

sesje noworodkowe:

Jest to jeden z najważniejszych etapów w Waszym życiu i uważam ,że sesja noworodkowa jest jedną z najcudowniejszych pamiątek. Pracuję jako fotograf od 9 lat  i sama jestem mamą ,wiec u mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort Wasz oraz maluszka, dlatego poniżej rozwieje kilka Waszych watpliwości:)

KIEDY NALEŻY WYKONAĆ SESJĘ NOWORODKOWĄ

Najlepszym momentem na wykonanie sesji noworodkowej to 5-21 dni, właśnie wtedy maluszki przesypiają większość dnia, a ich ciałka są elastyczne co ułatwia upozowanie dzieci. W moim studiu wykonuję sesję do 21 dnia życia (czasem zdarzają się starsze maluszki). W wyjątkowych sytuacjach, kiedy mamy do czynienia z niską masą urodzeniową albo kiedy dzidziuś się pośpieszył z przyjściem na świat ( poniżej 38 tc) lub dłuższym pobycie w szpitalu. Termin sesji ustalamy indywidualnie z mamą po uwzględnieniu jej samopoczucia i bezpieczeństwa maluszka.
 

                  KIEDY NALEŻY ZAREZERWOWAĆ SESJĘ NOWORODKOWĄ

Spotkanie ze mną w celu wykonania zdjęć noworodkowych należy zarezerwować jeszcze przed porodem. Przyjmuję rezerwacje z miesięcznym wyprzedzeniem. Na etapie rezerwacji terminu notuje Wasz wstępny termin porodu, a sam termin sesji ustalamy w czasie kontaktu dzień- dwa po porodzie. Z Rezerwacji dokonujemy mailowo ffotomo@op.pl lub na facebooku lub instagramie i  wymagana jest zaliczka 50  zł, na poczet sesji i wtedy niezależnie od tego kiedy dokładnie urodzisz, masz gwarancje wykonania sesji do 3 tygodnia życia, jeśli tylko Wasze zdrówko nam na to pozwoli. Jeśli byłyby jakiekolwiek przesłanki ,że sesja z powodów zdrowotnych nie może odbyć się w terminie, wtedy możemy ją zamienić na sesje niemowlęca. . Do rezerwacji potrzebuję takich danych: imię, nazwisko, adres mail, nr telefonu.
 

                                                           ILE TRWA TAKA SESJA

Sesje noworodkowe trwają ok. 3 h. czas w dużej mierze jest uzależnione od modela :-) w trakcie sesji robimy przerwy na karmienie, usypianie, zmianę aranżacji. Dopasowuję się do potrzeb i rytmu Twojego dziecka. Z reguły sesje noworodkowe są umawiane z rana dlatego, że dziecko ma w tym czasie śpi głębokim snem. Zalecam, aby na dzień sesji nie planować innych aktywności. Sesje noworodkowe wykonuje tylko w tygodniu od poniedziałku do piątku. 
 

                         KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ W SESJI NOWORODKOWEJ

Sesję noworodkową dzielę na dwa etapy:
- zdjęcia samego dziecka
- zdjęcia rodzinne i z rodzeństwem

Indywidualnie ustalam, który etap jest pierwszy. Ważne, aby w etapie w którym jest fotografowany sam noworodek, w studiu było jak najmniej ludzi. Głównie dotyczy to starszego rodzeństwa, które najlepiej gdyby dołączyło do nas na czas wykonywania zdjęć rodzinnych. Bardzo istotne jest zapewnienie maluszkowi spokoju i komfortowych warunków kiedy pozuje sam.
 

                             GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ SESJE NOWORODKOWE

Zapraszam do mojego studia, które mieści się w Kobierzycach przy ulicy Malinowej 5. Jest ono przygotowane do sesji z maleństwem, nagrzewane do odpowiedniej temperatury, tak aby maleństwo czuło się komfortowo. W tle jest muzyka relaksacyjna oraz biały szum. Na wyposażeniu studia są czyste ubranka, kocyki, gadżety (wiaderka, balie, skrzynki, łóżeczka itp. ).
 

      CZY ISTNIEJĄ PRZESŁANKI OKOLICZNOŚCI DO PRZEŁOŻENIA SESJI

Wcześniactwo - w tym przypadku czekamy, aż dzidziuś nabierze sił i masy ( najlepiej ok. 3 kg.) Złe samopoczucie mamy po porodzie - kiedy jesteś wyjątkowo osłabiona po porodzie wtedy wybieramy inny termin.
 

           CO NIE JEST PRZECIWSKAZANIEM DO WYKONANIA SESJI

- żółtaczka bez konieczności naświetlania
- przebarwienia skóry czy krwiaki powstałe podczas porodu
- spadek wagi
- delikatne kolki, wtedy staram się maluszka pozować w dogodnych dla niego pozycji, aby maleństwo czuło się komfortowo
 

                                                      BEZPIECZEŃSTWO DZIECI

Priorytetem dla mnie jest bezpieczeństwo Twojego dziecka na sesji, dlatego na naszym spotkaniu panuje:
- odpowiednia temperatura w studio
- bliskość rodzica i jego asekuracja
- bezpieczne i stabilne akcesoria
- czyste ubranka, kocyki, czapeczki.

                                             JAK PRZYGOTOWAĆ SIE DO SESJI

 

Na sesje mam wszystkie niezbędne akcesoria w moim studio , więc dla maleństwa zabieracie tylko smoczek( nawet jeśli nie używa często jest on niezbędny na sesji, oraz zapas pieluszek i mleczka. Dla Was oraz rodzeństwa najlepiej białe i czarne koszulki. 
                                           
JEŚLI POJAWIĄ SIĘ JAKIEŚ DODATKOWE PYTANIA ZACHĘCAM DO KONTAKTU. Z CHĘCIĄ ODPOWIEM NA NIE

bottom of page